Mortal Engines

Senaryosunu Peter Jackson ve Philippa Boyens ile Fran Walsh’ın birlikte kaleme film, Philip Reeve’nin 2006 yılında yayınlanan steampunk türündeki aynı adlı romanından uyarlandı.

Altmış Dakika savaşı olarak adlandırılan bir savaş, dünyanın jeolojik dengesini bozmuş ve insanlara yaşamak için tek yöntem olarak göçebe hayatını bırakmıştır. Ama Nikolas Quirke’in tasarladığı Şehir Darvinizm’i sistemiyle, tüm şehir birlikte göçmektedir. Bu şehirlere “Yürüyen Kentler” denmektedir. Bu şehirler büyük motorlar üzerinde hareket etmektedir ve ham madde sıkıntısı yaşandığı için, “güçlünün zayıfı yemesi” anlamında kendilerinden küçük şehirleri yiyerek dolaşmaktadırlar. Yenen “Yürüyen Kentler” yiyenin tabanında yakıt ve diğer gerekli şeylere ayrıştırılırlar [kaynak].

Yönetmenliğini daha çok Peter Jackson’un yapımlarında özel efeklerde görev alan ve ilk yönetmenlik deneyimini yapacak olan Christian Rivers üstleniyor.

14 Aralık 2018’de vizyona girmesi planlanan ve oldukça geniş bir oyuncu kadrosuyla da dikkatleri çeken filmde; Stephen Lang, Hugo Weaving, Robert Sheehan, Colin Salmon, Hera Hilmar, Mark Mitchinson, Leila George, Joel Tobeck ve Jihae gibi isimler yer alıyor.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.