Alien: Covenant

“Yaratık” serisi bilimkurgu severlerin her daim favori serilerinden biri oldu elbette. Son olarak Ridley Scott ilk Yaratık filminden 33 yıl sonra hikayeyi en başa götürdü ve “Prometheus” mürettebatının LV-223 gezegeninde başına gelenleri izledik. Filmin hikayesi başlarda umut verse de ortada serinin takipçilerini meraklandıracak ve tatmin edecek bir hikaye yoktu. Yönetmen Ridley Scott da filmin senaryosundan memnun kalmadı. Yazar ekibi filmin devamı için bir araya geldiler ancak tabiri caizse elle tutulur bir senaryo oluşturamadılar.

Prometheus”un ardından 4 yıl geçtikten sonra yönetmen yeni bir yazar ekibiyle yola devam etmeye karar verdi ve filmin adını “Alien: Lost Paradise” (Yaratık: Kayıp Cennet) olarak medyaya duyurdu. Birkaç gün önce filmin konusunun neyi anlatacağını öğrendiğimizde Kayıp Cennet isminin de neden seçildiğini anlamış olduk.

alien-covenant1

Filmde bir koloni gemisinin mürettebatı yeni ve yaşanabilir bir gezegen keşfedecek. Ancak sonrasında bu gezegenin karanlık tarafıyla yüzleşmek durumunda kalacaklar. Bu gezegende ayrıca Prometheus ekibinden Dr. Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) ve android David’i (Michael Fassbender) de göreceğiz. Ancak sahnelerinin kısa olacağı ve muhtemelen filmin başında görülecekleri söyleniyor.

Prometheus’un sonunda Shaw ve David insanları yaratan uzaylı mühendislerin neden bu yaratıkları var ettiklerini ve neden insanları yok etmek istediklerini öğrenmek için mühendislerin ana gezegenlerine yolculuk ediyorlardı. Filmde konusu geçen gezegen ya bu ya da Prometheus mürettebatının ilk iniş yaptıkları LV-223 olacak. Ayrıca çokça merak ettiğimiz ve ilk filmden sonra cevaplarını öğrenemediğimiz basit sorularımızın yanıtlarını, bu yeni filmde mutlaka öğreneceğimizin müjdesini verdi Scott. Yaratık (xenomorph) ilk nerede bulundu? Ne için saklandı ya da ne sebeple üretildi? büyük ihtimalle, insanların da yaratıcısı olan mühendisleri bu filmde tekrar göreceğiz.

alien-covenant2

20th Century Fox filmin adı ve logosunu geçtiğimiz günlerde yayınladı ve filmin adının Alein: Covenant olarak değiştiği açıklandı. Covenant (Antlaşma), filmdeki koloni gemisinin adı. Yani seri, Prometheus gibi gemi isimlerinden devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca Ridley Scott bu filmden sonra iki devam filmi daha çekileceğinin haberini verdi. İlk film 2017’nin Ekim ayında gösterime girecek. Bununla birlikte “District 9” ve “Elysium”un yönetmeni Neill Blomkamp, eski Yaratık serisinin devam filmi olacak 5. filmi yönetecek. Bu film de çok büyük ihtimalle 2017’de gösterime girecek.

Kaynak : Bilim Kurgu Kulübü | Timuçin Tınmazsoy

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.