4. Boğaziçi Film Festivali Başlıyor

Bu yıl 10 – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenecek olan 4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışmaları için başvurular başladı. Festival kapsamında gerçekleştirilecek “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” bu sene festivalde ilk kez düzenleniyor. Festival kapsamında düzenlenecek olan tüm yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri açıklanırken Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışmalarının son başvuru tarihi 21 Ekim 2016 olarak belirlendi.

En İyi Ulusal Uzun Metraj Filme 100.000 TL Ödül

Bu yıl festivalde ilk kez yapılacak olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ‘En İyi Film’ seçilen eser, 100.000 TL para ödülü alırken yarışmada ayrıca, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Oyuncu’ , ‘En İyi Kurgu’ dalları ile, ‘En İyiGörüntü Yönetmenii’ ve ‘En İyi Senaryo’ dallarında da ödüller verilecek.

Ayrıca festival kapsamında her yıl olduğu gibi Dünya Sineması Seçkisi, Kısa Film ve Animasyon Seçkileri, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına festivalin resmi web sayfası olan www.bogazicifilmfestivali.com adresinden ulaşılabilir.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.