Yeni Mumya Filminden Teaser Yayınlandı

1932 tarihli klasiğin farklı bir yorumu olarak 1999 yılında Stephen Sommers’in senaristliğinde ve yönetmenliğinde tekrar çekilerek oldukça ses getirmiş ve o dönem BAFTA’da En İyi Görsel Efekt Ödülü’nü Matrix’e kaptırmıştı. Mumya Geri Dönüyor (The Mummy Returns) ve Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı (The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor) isimli iki de devam filmi bulunan her biri dünya çapında yüksek gişe rakamları elde eden filmlerin ardından seriye yeni bir ruh katmak isteyen Universal şirketi, Mumya efsanesinin köklerine ineceği yeni serinin ilk filminden bir test fragmanı yayınladı.

Filmin senaryosunu Jon Spaihts kaleme alıyor. Prometheus filminde Yaratık’ın DNA’sından yeni bir öykü kuran senarist Jon Spaihts konu hakkında yaptığı açıklamada proje için şunları söyledi; “Ben bu projede Prometheus filminde yakaladığım fırsatın benzerini görüyorum. Bir serinin karanlık köklerine, özündeki korkunç kaynağa dönmek ve aynı anda onu daha önce görülmemiş epik bir boyuta taşımak.”

Yeni Mumya’da; yüzyıllardır mühürlenmiş olan antik bir mezar askeri bir operasyon sonucu keşfedilir ve açılır. Geçmişte hayatı elinden alınan bir kraliçenin ruhu da uyanmış olur. Yüzyıllardır büyüyen öfkesiyle kraliçe, insanlığa boyun eğdirmeye ve kendisine yapılanları ödetmeye çalışmasını konu alacak.

Yönetmenliğini daha çok senaristliği ile tanıdığımız Alex Kurtzman’ın üstlendiği yapımda; başta Tom Cruise, Sofia Boutella ve Russell Crowe olmak üzere Annabelle Wallis, Jake Johnson, Javier Botet ve Courtney B. Vance gibi isimler yeralıyor.

Yeni Mumya 2017 yılı yaz sezonunda vizyondaki yerini alacak.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.