Transcendence – Evrim

Yapay Zeka alanında uzman bilgisayar bilimcisi Dr. Will Caster’in bilinen her şeyin toplu zekası ile insan hislerini bir araya getiren duyarlı bir bilgisayar yapmaya çalışmaktadır. Oldukça tartışmalı deneyleri, kendisini meşhur etmiştir etmesine ancak kendisini durdurmak için her şeyi yapabilecek bir radikal bir anti-teknoloji örgütününde birincil hedefi haline getirmiştir. Bu örgüt tarafından suikaste uğrayan Dr. Will Caster’in zihni yine kendisi gibi bilim adamı olan karısı Evelyn Caster ile arkadaşı Max tarafından üstünde çalıştığı bilgisayara aktarılır.

Böylesi ilginç bir konuya sahip olan filmin baş rolünde 1999 yapımı Astronotun Karisi adlı filmden sonra ikinci defa bir bilim-kurgu türünde izleyeceğimiz Johnny Depp yer alıyor. Deep’e bu filmde Rebecca Hall, Paul Bettany, Cillian Murphy, Morgan Freeman ve Kate Mara eşlik ediyor.

Yönetmenliğini Wally Pfister’ın yaptığı bilim kurgu filmi Transcendence’ın yapımcılığını ünlü yönetmen ve yapımcı Christopher Nolan üstleniyor. Aslında bunun sebebi Wally Pfister’ın Nolan’ın görüntü yönetmeni olması. İkili Insomnia, Batman serisi, Prestij, Inception gibi birçok filmde birlikte çalıştılar.

Transcendence 18 Nisan 2014 tarihinde vizyondaki yerini alacak.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.