Okja

2003 Memories of Murder (Cinayet Anıları), 2006 Gwoemul (Yaratık) ve 2013 Snowpiercer (Kar Küreyici) adlı yapımlarıyla uluslararası arenada adından söz ettiren Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho’nun Netflix için çektiği Okja’dan ilk fragman yayınlandı.

Hayvan haklarından genetiği değiştirilmiş gıdalara kadar bir çok sorunu ele alan fantastik ve aksiyon türlerini harmanlayan film; en yakın arkadaşı Okja isminde devasa bir hayvan olan Mija’nın, Okja’nın kaçırılmasının ardından onu kurtarmak için New York’a kadar uzanan bir maceraya atılmasını konu alıyor.

Hollywood ve Güney Koreli yıldızları bir araya getiren filmde; Tilda Swinton, Paul Dano, Seo-Hyun Ahn, Hee-Bong Byun, Steven Yeun, Jake Gyllenhaal, Lily Collins, Giancarlo Esposito, Shirley Henderson, Devon Bostick, Je-mun Yun ve Woo-sik Choi gibi isimlerin yer aldığı oldukça geniş bir oyuncu kadrosu bizleri bekliyor.

Senaryosunu Bong Joon Ho ile Jon Ronson’un birlikte kaleme Okja’nın ülkemiz için kesinleşmiş bir vizyon tarihi olmamasına rağmen 28 Haziran 2017 tarihinde Güney Kore’de vizyona girecek.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.