Kaçış Planı

Bir tarafta Sylvester Stallone diğer tarafta Arnold Schwarzenegger… Bu filmi izlemek için başka bir yoruma gerek yok aslında. Ancak içeriğe yönelik söylemek istediklerim var.

Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin (Stallone)’in işi, suçlu gibi girdiği hapishanelerin güvenlik açıklarını test ederek, oradan kaçmaktır.

Ancak bir gün istemeden de olsa kendi inşaa ettiği hapishane de mahkum olmak durumunda kalır. Bu iş diğerlerinden farklıdır ve işi bu kez gerçekten işi zordur.

Hapishanede tanıştığı gizemli adam Emil (Schwarzenegger) ise Breslinle dost olmak zorundadır..

kacis-plani-escape-plan

Kaçış filmlerinin olmassa olmazı sürükleyiciliktir. Aksiyonla da birleştiğinde iyi bir kurgu varsa tadından yenmez. Bu söylediğim denkleme uyan bir filmden bahsediyorum size.

Baştan sonra izleyiciyi sürükleyerek acaba şimdi ne olacak dediğimiz filmde, esas adamlarımız da işini laikiyle yapmış. Hele Arnold’un sonlara doğru bir sahnesi var ki, sizi eskilere götürüp bu adam çok daha fazla yaşamalı dedirtecek.

Senaryosu akıl kokan 2 saatlik bir maceraya atılmak isteyen herkese filmi öneriyorum. Son bir not olarak da; izleyenleri filmin sonunda önemli bir sürprizin beklediğini belirtelim ;)

kacis-plani-escape-plan-2

Ekrem Doydu’nun Yazısıdır.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Hacksaw Ridge; Biz ne yapmışız ki?

  Geçtiğimiz günlerde izleyebildim filmi. Sinemada izlenmesi gereken filmler vardır ya o da onlardan biri. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.