Guillermo del Toro’dan Pinokyo

pinocchioİtalyan yazar Carlo Collodi’nin ünlü çocuk romanı Pinokyo ustamız Guillermo del Toro ile tekrar beyaz perdeye dönüyor.

Kısaca Pinokyo’nun konusuna değinirsek, Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo’nun tek isteği Gepetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto’nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür. Fakat söz konusu Guillermo del Toro olunca konu bu kadar masalsı olmayacak aksine daha karanlık versiyonunu izleyeceğiz.

 

 
Animasyon türünde olacak yapımda Guillermo del Toro’nun yanında yardımcı yönetmen olarak ilk uzun metraj çalışması olacak olan Mark Gustafson yer alacak. Neden Gustafson diye soracak olursanız, 1992-2004 yılları arasında kısa animasyon yazarlığı, yönetmenliği ve animasyon geliştiriciliği yapmış bir isimdir kendileri.

Henüz kesinleşen bir vizyon tarihi olmayan filmin seslendirme ekibinde ise ilk etapta Christopher Walken ile görüşmelere başlanmış durumda.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.