George Clooney : Farkı Bir Film Yaptık

George Clooney, ” The Monuments Men” filminin senaryosunu sevdiğini çünkü Adolf Hitler‘in çoğunluk tarafından bilinmeyen bakış açılarını gösteriyor diye söyledi.

52 yaşındaki Holywood efsanesi  Robert M. Edsel’in romanından uyarlanan aynı adla The Monument Men’i yazdı ve yapımcılığını üstlendi. Filmin konusu kısa Nazi hırsızlarını ve tarihin en önemli hazine avını konu aldı.

Bilinmeyen bir hikayeyi açığa kavuşturmak ve anlatmak heyacan vericiydi. Hitler’in büyük felaketinden önce müttefiklerin  bir çok kültürel değeri kurtarmasına yönelik mücadelesini açıklıyor.

Variety.com’a konuşan Clooney : ” Hitler’in bir şeyler çaldığını anlıyordum fakat hepsini aldığını değil. Bunları okulda bize öğretmediler.. bu yüzden hikayeyi sevdim. Şu ana kadar 2.dünya savaş temalı bir çok film yapıldı ama hepside monoton konular üzerinden ilerledi.  Böyle bir şey yapmak içinde Quentin Tarantino gibi  Hitler’i bir sinema salonunda yakan ( Inglorious Basterds) kişilerden oluşan çevreniz olması lazım.

Matt Damon, Bill Murray ve John Goodman gibi eski arkadaşlarıyla birlikte kuzey Almanya’nın Harz dağlarında çekimi gerçekleştirdiler. Öyle ki Clooney arkadaşlarının desteği ve sabrı olmasaydı filmin çekimlerini o hava şartlarında bitiremezdik diyor.

” Kar başlamıştı bundan daha kötü bir şey başınıza gelemezdi”

” Ama kamera kutuları ve aksesuarları alıp ekiple birlikte onları güvenli yere taşıyan John Goodman , Bill Murray ve Matt Damon vardı.”

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Yeni Testere Filmi Jigsaw’tan İlk Fragman Yayınlandı

Bugüne kadar yedi filmi çıkan ve sinema tarihinin en başarılı korku serileri arasında yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.