Erler Film 60 Yıllık Efsane Arşivini İnternete Taşıyor

Sinema tarihimizin tanınmış yönetmen ve yapımcılarından Türker İnanoğlu tarafından 1960 yılında kurulan Erler Film ülkemiz sineması için oldukça önemli bir yere sahip. Fatih’in Fedaisi Kara Murat, Gırgıriye, Ömerçip, Ferhat ile Şirin, Görgüsüzler, Selamsız Bandosu ve Talih Kuşu gibi hepimizin zihninde yer eden filmlere imza atan şirket ayrıca Arka Sokaklar, Cennet Mahallesi, Akasya Durağı ve Tatlı Kaçıklar gibi popüler dizilerin de yapımcılığını üstlendi.

Yapılan açıklamaya göre günümüz teknoloji trendlerine ayak uydurmak ve bir zamanların efsane filmlerini gelecek kuşaklara aktarmak isteyen Erler Film, 60 yıllık arşivini internete taşımaya hazırlandığını duyurdu. 205 film, 4264 bölüm televizyon dizisi, çeşitli müzik ve eğlence programlarının yer aldığı arşiv şirketin resmi YouTube kanalına yüklenecek.

Üstelik kademeli olarak yayınlanacak içeriklerin büyük bölümü restorasyonlu, yani yüksek kalitede olacak. Elbette bu seyir zevkini azaltır mı yoksa arttırır mı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilecek bir konu. Dilerseniz kanalda şu an Adile Naşit, Münir Özkul, Perran Kutman, Ayşen Gruda, Gülşen Bubikoğlu ve Müjdat Gezen’in oynadığı Gırgıriye filmini yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.