Denizin Kalbinde

1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Gerçek bir deniz felaketi olan olay Herman Melville’in Moby-Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikayenin yalnızca yarısını anlattı. Denizin Kalbinde (In the Heart of the Sea) bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor: Geminin sağ kalan mürettebatının sınırlarını sonuna kadar zorlayan, onları akla gelemeyecek şeyler yapmaya mecbur bırakan olayları. Sarsıcı fırtınalar, açlık, panik ve umutsuzluk karşısında bu adamlar, hayatlarının değerinden yaptıkları işin ahlakına kadar, en derin inançlarını sorgulayacaklardı.

Yönetmenliğini; Koza (Cocoon), Willow, Alev Kapanı (Backdraft), Apollo 13 , Grinç, Akıl Oyunları (A Beautiful Mind), Zafere Hücum (Rush) gibi Oscar ödüllü yapımlara imza atan Ron Howard üstleniyor.

Charles Leavitt, Rick Jaffa ve Amanda Silver’in senaryosunu ortaklaşa kaleme aldığı yapımda başrollerde; Chris Hemsworth, Cillian Murphy, Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Benjamin Walker, Tom Holland ve Michelle Fairley yeralıyor.

Denizin Kalbinde (X In the Heart of the Sea) ülkemizde 1 Ocak 2016 tarihinde vizyondaki yerini alacak.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.