Bu film 2115’te vizyona girecek

Önümüzdeki yıllar için bir çok film duyurusu yapılıyor. Bunları nasıl bekleyeceğiz, zaman geçmez yahu derken bir film duyurusu daha geldi. Duyurusu yapılan film, öyle bir film ki, ancak 100 yıl sonra izleyebileceğiz. Yönetmenliğini Robert Rodriguez’in yaptığı filmin başrolünde John Malkovich oynuyor. Film hakkında sadece 100 yıl sonra vizyona gireceği, 1940-1950 yıllarında hayal edilen gelecek dünyasında geçtiği ve duygu yüklü olacağı biliniyor. Ayrıca filmi 2115’e kadar kimsenin izlememesi için bir zaman kapsülünün içine konulduğu belirtildi.

 

100 Years (100 Yıl)” adlı film, -adında da oluğu gibi- 100 sene boyunca kimse tarafından izlenemeyecek. Özel bir kapsüle konulacak film, 100 yıl sonra yani 2115‘te vizyona girecek. Louis XIII Cognac’ın böyle bir filmi yapmasındaki amaç ve hedef olarak 100 yılın seçilmesi, şirketin konyaklarının istenilen rafine durumuna 100 senede varıyor olmasıyla alakalı. Yani ortada on numara bir reklam kampanyası var. Bu arada filme ait 3 farklı gelecek öngürüsüyle hazırlanmış tanıtım videosu mecvut ki bu öngörüler de son derece zekice kurgulanmış (ya teknolojinin suyunu çıkarıp doğal benliğimizi kaybedeceğiz, ya ona gerektiği gibi ayak uyduracağız ya da doğa üstün gelmeyi başaracak diyorlar kısaca).

Filmin senaryosu tamamen Malkovich’e bırakılmış ve filme dair ne bir sızıntı ne de benzeri birşey mevcut. Çekilmiş ve kapsüle yerleştirilmiş filmin galası için de 100 adet metal bilet hazırlanmış ve biletler özel olarak seçilen insanlara, torunlarına versinler diye emanet edilmiş. Ancak ne bu kişiler hakkında ne de filmin o  dönemde nasıl vizyona gireceği hakkında en ufak bir bilgi bulunmuyor. Bu da olayın sadece düzmece olduğu, ortada iyi bir reklam kampanyası döndüğü haberlerinin çıkmasına neden olmuş (ki bence de bu tarz birşey olabilir).

Yine de bu olayın fikir ve konsept olarak oldukça ilginç bir proje olduğunu söyleyebiliriz. 100 sene uzun bir süre. Bu süreç içinde belki böyle bir filmin varlığı bile unutulabilir. Belki de bahsettiğimiz gibi amaç sadece bir reklam kampanyasıdır. Ancak ne olursa son derece zekice bir reklam politikası (bu arada olur da 2115 yılında yaşayan biriyseniz ve bu haberi okuyorsanız iki sorum var: dolar kaç para ve bizden Şampiyonlar Ligi’ni alan çıktı mı?)

Kaynak: Screenrant

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Yeni Testere Filmi Jigsaw’tan İlk Fragman Yayınlandı

Bugüne kadar yedi filmi çıkan ve sinema tarihinin en başarılı korku serileri arasında yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.