Blade Runner 2049

1982 yılında Ridley Scott imzası ile vizyona giren Blade Runner (Bıçak Sırtı) filminin uzun zamandır beklenen devam halkası olan Blade Runner 2049’un çekimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Yine Philip K. Dick’in romanından uyarlanacak filmin yönetmen koltuğunda 2010 yılında İçimdeki Yangın (Incendies) ile dikkatli üstüne çeken ve 2013 yılında Tutsak (Prisoners) ve 2015 yılında Sicario ile kendisi ispatlayan başarılı yönetmen Denis Villeneuve üstleniyor.

Başrollerinde Harrison Ford’u yine Rick Deckard rolünde izleyeceğimiz filmde kendsine Ryan Gosling eşlik ediyor. Filmin kadrosunda kilit bir rol için Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto’da yer alıyor. Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olmasıyla dikkatleri üstüne çeken yapımın kadrosunda Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista’yı görüyoruz.

6 Ekim 2017 tarihinde vizyona girecek olan filmin senaryosunda ise Hampton Fancher ile Michael Green birlikte kaleme aldı.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Ocean’s 8’den İlk Fragmanı Yayınlandı

Ana karakterinin tamamı kadın oyunculardan oluşan ve 22 Haziran 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girecek olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.