Batman v Superman: Dawn of Justice

Bir nevi 2013 yılında vizyona giren Çelik Adam (Superman: Man of Steel)’ın devam filmi olacak olan ve ülkemizde Batman Superman’e Karsı: Adaletin Şafağı adıyla 2016 yılında vizyona girecek olan DC Comics’in herkes tarafından merakla beklenen projesinde yönetmen koltuğunda yine Zack Snyder bulunuyor.

İlk filme yer alan Henry Cavill (Superman), Amy Adams (Lois Lane), Diane Lane (Martha Kent), Laurence Fishburne (Perry White) ve Harry Lennix (General Swanwick) tekrar rol alırken serinin ikinci filminde Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Jena Malone (Robin), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Tao Okamoto (Mercy Graves), Jeremy Irons (Alfred), Ray Fisher (Cyborg), Scoot McNairy ve Callan Mulvey katroya dahil olan isimler.

Filmin kuşkusuz en büyük özelliği Batman ile Superman’in ilk kez karşı karşıya gelmesi ve haberimizin başında belirttiğimiz gibi Çelik Adam (Superman: Man of Steel)’ın devam filmi olsa da, DC Comics’in süper kahraman takımı Justice League’in de ilk adaptasyonu olacak.

27 Temmuz tarihinde San Diego’daki Comic-Con 2014 etkinliğindeki panelde yönetmen Zack Snyder sürpriz bir şekilde filmden panele özel bir teaser yayınlamıştı.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.