Bradford Young Büyüleyici Atmosferi Nasıl Sağlıyor?

Bradford Young, bugün Ava DuVernay (Selma) ve son olarak Denis Villeneuve (Arrival) gibi ikonik yönetmenlerle birlikte çalışan en yetenekli DP’lerden biridir. Young’ın aydınlatma anlayışının bir yönü olan wolfcrow’un Sareesh Sudhakaran, en son sinematografi parçalamalarını araştırırken, aydınlatma duygusu ve renk kullanımı ile imzasını taşıyan sıcak / soğuk ortamları yaratmayı başarıyor.
Uzun filmlerle ilgili geniş kapsamlı çalışmalarına rağmen Genç, MGMT, Nora Jones ve Beck için belgesel, reklam ve müzik videolarındaki yeteneklerini sergiledi. Belki de keşfetmek, denemek ve Sudhakaran’ın “gerçek bir” modern görüntü yönetmeni “olarak adlandırdığı benzersiz görsel stilini benimseme şansını elde etmek bu özgürlükten kaynaklanıyor.

Ve modern bir görüntü yönetmeni olmanın bir parçası da, kesinlikle Young’ın yaptığı dijital kameraların kucaklanması anlamına geliyor. Bu, alanının sığ derinliklerine olan yakınlığı, avuç içi kamera çalışması ve konularını gölgelerde tutma korkusuzluğu gibi birçok yönüyle eserlerini etkiledi.

Young’ın çalışmaları hakkında son derece ilginç bulduğum bir yönü, onun parlak renk kullanımı, özellikle de aynı kare içinde sıcak ve soğuk renkleri nasıl birleştirdiğidir. Neredeyse tüm filmlerinde bunlardan örnekler görebilirsiniz, Bunlar


Ain’t Them Bodies Saints’ (2013)

‘Mother Of George’ (2013)

‘Selma’ (2014)
Tabii ki, Young da diğer profesyonel DP’ler gibidir ve çalışmalarını yönetmenin vizyonuna sunmaktadır. Bunu özellikle, (bildirildiğine göre) $ 750,000 küçük bir bütçeye sahip olan George’un Annesi ve Arrival gibi 45 milyon dolarlık daha yüksek bir bütçeye sahip filmle görebilirsiniz. Daha büyük yarı-indie özelliklere sahip daha küçük bağımsız özellikler üzerinde karşılaştırırken,  Bununla birlikte, büyük isim direktörleri ve Hollywood yıldızlarıyla çalışıp çalışmamasına bakılmaksızın, herkesin görebileceği benzersiz bir görsel stile sahip.

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Film mi Dijital mi ?

Film endüstrisinde dijital çekimle çekim yapmanın avantajları konusunda uzun süredir devam eden tartışmalar var. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.