7. Palto Film Günleri Başlıyor

Palto Film Günleri, 23 – 29 Aralık 2013 tarihleri arasında 7. kez Eskişehir’de sinemaseverlerle buluşuyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından İletişim Bilimleri Fakültesi desteğiyle düzenlenen Palto Film Günleri, Eskişehir Film Festivali’nin çeşitli birimlerinde çalışan, film festivalinin heyecanını birebir hissetmiş bir grup arkadaşın kendi çabalarıyla oluşturdukları bir sinema etkinliği.

Sponsorluğunu Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, A.Ü İletişim Bilimleri Fakültesi, FİYAB, Böcek Yapım, GOGO Project, Sinefekt, Varuna Gezgin Cafe Del Mundo, Peyote, Nuh’un Ankara Makarnası, Kuru Kahveci Mehmet Efendi, Simit Sarayı ve Luna Proje’nin üstlendiği 7. Palto Film Günleri kapsamında gösterilecek 11 uzun metraj film ile Eskişehir yine dünya sinemasının en iyi örnekleri ile buluşacak. Tüm Eskişehir’in merakla beklediği, kent dışından sinema seyircilerini de çeken Palto Film Günleri, iki sene önce ilk kez Eskişehir dışına çıkarak Van’da da seyircisiyle buluşmuştu.

Açılış Filmi Daire, Partinin Adresi Peyote!
7. Palto Film Günleri, 23 Aralık Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’daki açılış töreninin ardından, Daire filminin gösterimiyle Eskişehir’i sinemayla ısıtmaya başlayacak. Açılış coşkusu Peyote’de Şafak Öz Kütle feat Alles Klar performansıyla zirveye ulaşacak.

7. Palto Film Günleri’nin Listesi
Bağımsız sinema örnekleriyle tam 7 gün boyunca Eskişehir’de tılsımlı bir sinemasal alan oluşturacak 7. Palto Film Günleri kapsamında bu sene; Moebius (Kim Ki Duk), Acı Reçete (S. Soderbergh), Mood Indigo (Michel Gondry), Direniş Günlerinde Aşk (Olivier Assayas), Yozgat Blues, (Mahmut Fazıl Coşkun), Karnaval (Can Kılcıoğlu), Daire (Atıl İnaç), Before Midnight (Richard Linklater), Only God Forgives (Nicolas Winding Refn), Stoker (Chan Wook Park) ve yedi yönetmenli V/H/S/2 seyirciyle buluşacak.

Yönetmenler ve Oyuncular Seyircisiyle Buluşuyor!
7. Palto Film Günleri’nde Karnaval filmi yönetmeni Can Kılcıoğlu ve Daire filminin oyuncuları sinemaseverlerle kendi filmleri hakkında konuşacak.

Atölye ve Sergide Kimler Var?
Geleneksel hale gelen Palto Film Günleri atölye çalışmalarında bu sene Sanat Yönetmeni Soner Caner “Sinemada Dekor ve Sanat Yönetimi” konularında genç sinemaseverlerin ufuklarını açacak. Ayrıca Türk karikatür sanatının en önemli isimlerinden biri olan merhum Necati Abacı’nın “Çizgi ile Fotoğraf Arasında” sergisi sanat severlerle buluşacak.

Bir Palto Film Günleri Klasiği: “Askıda Bilet”
“Askıda Bilet” uygulaması, seyircilerin herhangi bir seansa bilet alıp gişeye, yani askıya bırakması ile gerçekleşiyor. Ekonomik zorluk çeken sinemaseverler gişeden biletlerini ücretsiz olarak temin ediyor. “Askıda Bilet” uygulaması ile Palto Film Günleri “Rağmen sinema” diyenlere selam duruyor.

Daha fazla bilgi için: Palto Film Günleri

Facebook Yorumları

İlgilinizi Çekebilir

Dune Filmine Ait İlk Görseller Yayınlandı.

Frank Herbert’in kaleme aldığı 1965-1985 yılları arasında ve altı farklı kitap serisinden oluşan Dune romanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.